הורים להקמת בית ספר במודל סאדברי - פגישת עבודה 15/6/2015

לשוניות ראשיות

השתתפו: הלל, ברוך, רותי, רויטל, איתי, עמית, דורית, חן, לילך, ליאור, אלון, לירן

סבב היכרות.

איתי - מפ טנקים נפצעתי לבנון הI. למדתי משפטים, ועבדתי במשרד SHERMAN AND STERLING בנושא מיזוגים ורכישות בניויורק . ואז הקמתי קרן הון סיכון כדי להשקיע בהייטק ישראלי. היתי נשוי בניו יורק 10 שנים. חזרתי לפני 11 שנים לארץ. עושה כאן קרנות. בעיקר עוסק בהייטק וקרנות. נציג מסחרי של ממשלת לוקסמבורג וגם מפיק סרטים עם השחקנית עדי עזרוני בניו יורק.
אני עם אביטל 7 שנים והיא הביאה אותי לבנימינה. יל רום בן 5.5 ועלמה בת 2.

אביטל - ירושלמית במקור. מדריכת טיולי באילת. כפר אזר לעשר שנים. ילדה בת 21 וילד בן 18. ורום ועלמה. אדריכלית נוף כבר 15 שנה. עצמאית.

רותי - נשואה לזיו שעוסק במו"לות. אחת ב 25 והשניה בת 23. מגיל 16 בערך עובדת עם ילדים. ההכשרה שלי היא בתחום עיצוב במה לקולנוע. עבדתי בארץ, בחול, עם ילדים בכל מיני צורות. אישהו אפשר לומר מגלי, בת 56, חיפוש אמיתי לדרך המיטבית לאפשר התפתחות לילדים. כשנולדו לי הילדות והגעתי לבנימינה הייתי דיי מזועזעת, זה היה לפני המון שנים. נולדתי ברמת השרון. החלטתי שצריך לפתוח גן בבנמינה כי היה לי קשה, לא מצאתי גנים לילדות שלי. הבנות שלי כבר מצאו גן. אבל לטובת אחרים, היה לי גן ברחוב העצמאות - אקדמיה קטנה - ללמוד מילדים קטנים. מרגישה שהמפגש עם סאדברי הוא צעד נוסף. כיום מלווה ילדים עם תסמונת ועובדת בגן ברוח אנתרופוסופית. המבנה עצמו עם גן ועצים נהדר. מאחלת לנו את זה.

ברוך - עובד בהייטק יומיים בשבוע. חי עם בנצ'. הוא בענייני מיסים. בעיקר פעילות בקהילה הגאה, במקומי בבנימינה וגבעת עדה, באיכות הסביבה, במחאה החברתית.

הלל - נשוי לחן, 2 ילדים, 31. הייתי בעולם הדתי. עברנו 7 בתי ספר. והחלטתי שהעולם הזה לא מתאים לי. הוביל אותי לתל אביב לתקופה ארוכה. כמה שנים באילת, שחרות, בדואים - אילפתי גמלים, הדרכתי טיולים. הודו וחזרתי לבאר שבע. עבדתי עם נוער בסיכון בחלופת מעצר. שוק מבני נוער, פרשתי אחרי 4 חודשים. המשכתי ללמוד פילוסופיה. ומשם למדתי עבודות בגובה, ולמדתי קבלה, ובמוסד הזה עשיתי המון דברים. התחתנתי עם חן. התחלתי להתעניין בחינוך וחלופות לחינוך כי הבנתי שלא רוצה לשים את הילדה בבית הספר. כי משעמם, תחושת אסיר וחברתית יש תחושת מאבק.

לירן - שלושה ילדים. אדם אנה ומילה.נשוי לשלי, מוזיקאית. בעצם מאז ומתמיד תחומי העניין במדעי הרוח ספרות ופילוסופיה. למדתי בירושלים בתוכנית רביבים למדעי היהדות תואר שני תוך כדי לימוד בתיכונים. תואר שני בחינוך יהודי. גיליתי שבתיאוריה, הנושא של חינוך דמוקרטי כבר 100 שנה בדיונים. למרות שגם באקדמיה וגם בעולם באופן כללי. רציתי לעבוד בבית ספר בירושלים. יש לי הרבה מאוד חוויות עם ילדים בכיתות ז'-ט'. היה לי ברור שזה לא מסתדר. פגשתי את יהודית מסדברי ירושלים ועבדתי שם במשרה מלאה 5 שנים. והיה לי חשוב שאני עושה תהליך כמו הילדים - להתפתח. להרגיש איך בעצמי אני מוצא את המקומות שלי. הייתי שותף בוועדת יחסי ציבור של בי"ס. למדתי קופי ב"הבצפר". אני מפרדס חנה במקור, אשתי גן שמואל במקור. היום מנהל שיווק בחברה שנקראת אופק חדש בהרצליה.

לילך בת 38. גדלתי בנהריה. מנהדסת תעו"ן, עבדתי בסטרטאפים ובגיל 27 הייתה לי תובנה שצריך לעשות מה שרוצים. עברתי לתל אביב. התפתחתי וראיתי עוד מקצועות חוץ מעו"ד ומהנדס. אז הגעתי לרדיו ת"א ולערוך מוזיקה. אבל אי אפשר להתפרנס מזה. הגעתי ללתקלט בחתונות. 300 חתונות. לפני 3 שנים, כשאסף נולד, פתאום כל הזוהר נראה לי פחות, רציתי להיות איתו כל יום, והתחלתי ללמוד שיווק ופייסבוק, ובשנתיים האחרונות עוזרת לעסקים לשווק עצמם באינטרנט ומחוץ לאינטרנט. נשואה לאלון מ2010 ויש לנו את אסף שהוא בן 3.5 וגרים מאז בבנימינה.

אלון, בן 45. נולדתי בקיבוץ, גדלתי בחולון. בגיל 13 עברנו לבנימינה. אף פעם לא הסתדרתי במסגרות. לא הבנתי איך צריך ללמוד, מה מעניין אותי. בגיל 30 קניתי מחשב והתחלתי ללמוד לבד, התחלתי להבין שאני יכול ללמוד מה שבא לי באיזה קצב שרציתי. התחלתי לבנות אתרים. בנינו אתר לתכשיטים מאוד גדול. ומאז יש לי עסק לעיצוב ובניית אתרים. מאוד אוהב ללמוד. וסדברי פתח לי את העיניים בצורה מטורפת. הסרטון של ירושלים, עמדו לי דמעות בעיניים. זה מה שאני רוצה בשביל הילד שלי ובשביל כל האנשים.

ליאור בן 40, נשוי לנירית, 4 בנות, 8, 6, 3 ו-9 חודשים. גדלתי באילת. הודו הרבה זמן. תקופה במנזרים. חזרתי לתל אביב. צהרון 14 ילדים. פתאום צמח ל120 ילדים בניהולי. עברנו לעמק חפר. התגלגלי לדמוקרטי בפרדסחנה, לצהרון. קיבלתי את הבעלות. מ30ל100 ילדים. המפגש עם סאדברי.

חן. גדלתי בקריות. בבית עם הרבה חופש. למדתי תיאטרון. מכ"ית של מדריכות האמרים. אוסטרליה לשנה טיול וחזרתי ללמוד שם משחק. ומשם נייהול שיווק של שאטו גולן. וגם משחק בתל אביב. בתל אביב עסקתי ב"איש הענבים" של חיים גן, הדרכות בנושא יין. התקבלתי לערוץ הקניות והנחתי שם מזה 6 שנים. למדתי קבלה ושם הכרתי את הלל. שינה לי גם את נושא המשחק והתיאטרון. מאז שפריה נולדה, הרגשתי שכל מה שאני רוצה זה להיות בבית ולעבוד מהבית. 4 שנים עובדת מהבית. עוסקת בהשקעות בגרמניה. כי זה נוח לעשות מהבית ומאפשר להיות עם הילדים. הלל יום אחד אמר מצאתי את הביתספר, וכאן זה התחיל.

דורית, 43. נשואה לדורון. 3 ילדים עדן 11.5 אמה 7.5 לילי 6. הודו, ואז בארץ הכרנו בלימודי הילינג. תקשור. הייתי בבית. היה לי קשה לשים בבית ספר כי לא מצאתי מה שאני רוצה. כתבתי ספר ילדים.

עמית. ממושב עופר.עם בועז בן הזוג ונועם בן 3. גדלתי במושב הבונים. בית ספר מעגן מיכאל. חויה חינוכית טובה. חינוך פתוח. עושה דוקטורט באנתרופולוגיה של חינוך. כי החינוך הוא תלוי חינוך מקום וזמן. כי בימי הביניים מרגע שמישהו סיים להיות תינוק, הוא הפך להיות מבוגר. וחוקרת את הקמת בתי ספר אלטרנטיבים כי רוב הילדים שלי שולחים לחינוך אלטרנטיבי, אוכל אלטרנטיבי. בן זוג שלי מרפא בצמחים. ומצד שני מלמדת סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בעמק יזרעאל ובחיפה, ומאוד חשופה לזה שכולנו ממעמד ומתרבות מסויימים והרבה דיבור על איך בתי ספר כאלו מפרקים, הורסים. מילים קשות, כשזה לא המטרה והרצון. הביקורת היא שאלו בתי ספר אליטיסטים שמפרקים את האינטגרציה בחברה. רוצה לראות את השטח והמורכבות. אני פה כי אני אמא וחוקרת.

נגד ההתבדלות שיוצרת אנטגוניזם. ונגד ההבטחה שכאילו המועצה מאחורינו. אבל חוץ מזה פינקי והיא מאוד רוצים חינוך אחר, חדש, וכמובן יותר דמוקרטי. וגם העניין של משרד החינוך ותמיכתו בבתי ספר חדשניים.

מנחם הפנה אותי אליו כדי שיעזור בקשרים עם המועצה. מיכאל אוראן, מנכל IBM ישראל מבנימינה. רוצים להפגש איתו לגבי בית הספר. כדי שניפגוש אותם. המטרה שלי בלהפגיש אנשים כאלו היא לגייס בעלי השפעה מבנימינה שיתאהבו בזה. כדי שכשנבוא לניבה עם מובילי דעה, זה יקל על הסיפור.

אביטל - ההמלצה שקיבלתי היא להתאמץ על השותפות עם ניבה, כי היא המפתח להצלחה בשותפות עם המועצה.

לירן - למדתי שהצוות הרבה יותר בתוך המודל סאדברי מאשר הקהילה המלווה. ההורים למשל. כי אנשים אומרים שזה כאילו הזנחה.

עמית. מקימים בחוף כרמל בית ספר "ברוח דמוקרטית". יוצא מהידיים שלנו ועובר לידיים שלהם.

אביטל - אל תשמיטו את המילה סאדברי כי משרד החינוך את זה כבר מכירים.

לירן - גם אחרי שיוקם, מיליון אנשים ינסו להלחם ולשנות את זה.

חן - עמק האלה עמדו באותם הלחצים ובאותו הקונפליקט. כי בהתחלה לא הייתה תמיכת המועצה. ותוך כדי שהם קמו על הרגליים, המועצה שינתה פניה.

עמית - וצריך לשאול אותם למה המועצה ואיך המועצה שינתה את דעתה. כי יכולים להתהפך לכל מיני כיוונים, ראו הבית העגול.

אביטל - למצא את הדרך לקבל סמל, ולהיות חלק מבית ספר. זאת המלצה של מתוקה. שהייתה אחראית על החינוך כאן בבנימינה שנים.

חן - שווה להתייעץ.לפני שאנחנו בוחרים באסטרטגיה.

הלל - בבית העגול היה תאקל אחר, עם המפקחת של משרד החינוך.

תקציב
רשויות
שיווק
עמותה
דמוקרטיה/שקיפות/ביקורת

הכשרת צוות
מול הורים

הלל - רשויות ותקציב
ברוך - רשויות והקמת עמותה
רותי - לעזור למי שצריך. רשויות.
רויטל - רשויות ואעזור במה שצריך
איתי - רשויות. ראש וועדה
עמית- איפה שצריך
דורית - שיווק ודמוקרטיה/שקיפות/ביקורת
חן - שיווק, דמוקרטיה/שקיפות/ביקורת וגם מודרציה של זמן בישיבות.
לילך - שיווק - להוביל.
ליאור - שיווק, דמוקרטיה/שקיפות/ביקורת
אלון - תקציב ושיווק.
לירן - שיווק. ועזרה רוחבית.

תקציב - הלל ואלון.ברוך מנטור ונחכה לאדם שיגיע
רשויות, ברוך הלל אביטל רותי ואיתי ולירן.
שיווק - לילך מובילה, דורית חן, ליאור אלון לירן
דמוקרטיה שקיפות ביקורת - דורית חן ליאור הלל אלון.
עמותה - ברוך מוביל ואיתי גם.

מי בעד - פה אחד.

דורית - מבקשת להצביע על צירוף הילד שלי.
אביטל - ילדים עשוי להיות בזבוז זמן
לירן - ילדים יהיו חלק משמעותי מהשיווק והפצת הבשורה.
איתי, רותי - השאלה מאיזה שלב.
חן - גם לירן וגם רינה אמרה - זה משהו מאוד חיוני שהילדים הללו יספגו.

לילך - חוג בית שבוע הבא - 300 שח לפרסום ועוד 300 שבוע הבא.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.