פרויקט השילוט בבנימינה גבעת עדה

לשוניות ראשיות

מתוך דבריו של אורי דיסטניק בדף הפייסבוק שלו:
בעת שמילאתי את תפקיד ראש המועצה בנימינה גבעת עדה, זיהינו בעיה פיננסית ותזרימית ולכן חיפשנו פתרון למקורות הכנסה לרשות. חיפוש אחר פתרונות פיננסיים, היה חלק מתוכנית אסטרטגית שהובלתי, להפיכת בנימינה גבעת-עדה לרשות מובילה מסוגה, שלא נתמכת אך ורק על ידי הכנסות ממיסים שמשלמים התושבים, אלא ממקורות הכנסה שיכולים לייצר נכסי הרשות.
כך עלה רעיון פרסום חוצות.

המיזם סיפק מענה לשלושה אתגרים:
1.הסדרת נושא פרסום החוצות – תחום שהיה פרוץ, משום שמצד אחד היה ועדיין קיים צורך אמתי של בעלי עסקים ויזמים לפרסם את העסקים שלהם. מצד שני – הפרסום האקראי גרם לחוסר אחידות, כיעור ולכלוך תמידי.
2. הייתה בעיה תמידית כל השנים עם שילוט הכוונה– מי לא נתקל בעובר אורח במושבות ששאל אותו: "תגיד, איך מגיעים לשוני...", או "איך מגיעים למועצה?" ועוד
3. חוסר מזומנים בקופה הציבורית ומצד שני – חוסר רצון להכביד על כיס משלם המיסים.

לכן, המיזם של השילוט הציבורי היה בעל יתרונות רבים: הסדיר את שילוט הפרסום הפיראטי ואת עניין חזות המושבות, הכניס סדר בהכוונה וגם תרם להכנסות לקופה הציבורית שאינן תלויות בכיס התושבים.

בנינו את המכרז כך, שבתמורה לזיכיון שהרשות נותנת לזוכה, הוא מחויב לבצע על חשבונו את כל התשתיות החדשות הנדרשות ועוד לשלם למועצה תשלום שנתי, כמו שכירות. מדובר באלפי ש"ח הנכנסים לתקציב המועצה מידי שנה. היתרון הוא, שבכסף הספציפי הזה (בניגוד להכנסות אחרות), ניתן להשתמש לכל דבר עליו תחליט המועצה: כמו קידום החינוך, מופעי תרבות, ניקיון, גינון ועוד.
עם פרסום העניין נשמעה גם ביקורת כלפי הצבת תשתיות השילוט והפרסום, לפיה הדבר עלול לפגום בחזות היישובית. מתוך הקשבה לביקורת, פנינו ל"גבעתי מעצבים", כדי שיעצבו תשתיות ההולמות את חזות המושבות. מבין החלופות שהם הציגו, בחרנו את זו אשר זכתה לכינוי "החלופה הכפרית". בה נעשה שימוש בחומרים איכותיים, נשמרה השפה העיצובית היישובית עליה הקפדנו ואף הוטבע סמל יישובי בכל אחת מהתשתיות, ענף "יסמין" לבנימינה, וענף "אלה" לגבעת-עדה.

כל המחמאות מופנות לצוות שהוביל את הפרויקט, בראשם דיוויד מהנדס המועצה וסגנו סמי, מנחם וטירנה הגזברים, אורלי וחובב המוכשרים מ"גבעתי מעצבים", אלון עבודי היועץ המקצועי, וחברי המועצה שאישרו וקדמו את המיזם.

בימים אלו נשלם שלב הביצוע ואני מאושר לראות את הזכיין משלים את הצבת שלטי ההכוונה והפרסום לאורך הצירים הראשיים. בקרוב יותקנו גם שלטי בילבורד וגם הגשר יוכשר לקבלת שילוט מסודר שייצר חלופה מסודרת ואסטטית לפרסום שהיה.

דווקא עכשיו, כשאני כבר לא משמש בתפקיד ראש המועצה ולא נמצא בתוך הקלחת היום יומית, התמזל מזלי שאני יכול ליהנות ולהרגיש סיפוק מפרויקטים כאלה, אותם הובלתי ועליהם עמלתי,
לראות ולחוות אותם ביום בהיר קורמים עור וגידים וקורים בשטח!!! פשוט שמחה אמתית.
הבונוס הוא – הרגשה שתרמתי קצת גם להכנסות באופן שלא יכביד על כיס התושבים. אני שמח ומשתף אתכם בשמחתי.

תמונה - אורי דיסטניק מתוך דף הפייסבוק שלו

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.