מפגש תושבי גבעת הפועל, לאחר שהסתיים המפגש עם פינקי

לשוניות ראשיות

רשימת משתתפים

ברוך - לתאם עם ליז במיילים לגבי מיחזור זכוכית.

תום - תמיד לקחת אחריות. לעשות תוכנית ולהוציא אותה לבפועל. אולי לבקש תקציבים. אבל הוא יכול לנסות להקל עלינו לעשות את מה שאנחנו רוצים. שכונה מדהימה עם קוי גבול ברורים. נחליט ונעשה בעצמנו. אני הולך לעשות פרויקט - של תכנון יער מאכל - על הסטריפ הזה. תהיה לי תוכנית ונדבר עליה. ואנחנו נהיה אדריכלי נוף של השכונה. צריך רק ליידע אותו. בפברואר אני יוצא לחול לחודש, אז התוכנית הזו תהיה מוכנה עד סוף ינואר.
מטלה#134: להכין תוכנית לגינון

עמית מהגן הסולארי. - תקציבים זה מכרזים.

נמרוד - אוכל לעזור עם מאגרי מידע ציבוריים לגבי צילומי אויר. אולי גם הצילומים של הועדה מחוזית לאיתור חריגות בנייה. מטלה#171: צילום אויר של השטחים הפתוחים בגבעת הפועל

יניב - האם העצים ירדו או יישארו?

שלומית - הייתי מאמינה יותר לפינקי מאשר לדיוויד. הרבע שעה האחרונה משאירה לי טעם בעייתי. יכול להיות שפינקי יאהב את הדברים יכול להיות שלא. אבל יש לנו המון כח.

גורי - הנקודה היא שאין כסף. וכל פעולה תתקבל בברכה אם לא רוצים כסף. יש הרבה משאבים וילדים בסביבה. יש פתרונות שאפשר לבוא ולהציע ולקבל את ההסכמה. אם נבוא עם תוכנית מוגמרת, זה יבוא יותר בקלות.

תום - בעיניי זה התפקיד שלנו כתושבים כאן.

נמרוד השיש 7 - לצד הזכות -

עמית - מחיפה ועכשיו בגן הסולארי.

נמרוד השיש7 - התמחות בטראפלס.

עמית - ההתייחסות כאן היא לנושאים מאוד קטנוניים. אני בא מחיפה ששם יש בעיה ממשית של תחלואה, סרטן,. שטחים פתוחים זה בדיחה בעיניי העירייה. יש שכונה לכל וואדי. ואנחנו במלחמה נואשת לשרוד. העיר על סף השמדה.

שלומית - עבדתי באינטל חיפה ויש לי הרבה חברים משם.

עמית - התוכניות של העירייה שונות ממה שקורה היום. המסר שלי - כדאי שתתמקדו בשקיפות. כשיש תוכנית - שיפורסם בפייסבוק.

ברוך - מצטט את לין חלוזין דברת - על תצורת התחריר: לין חלוזין-דברת: מי זה העם ומה הוא דורש

נמרוד גלעד - הגבעה מאופיינת במאבקים - כולן עם הצלחות. היו גם חיי חברה וקהילה. אבל היינו חזקים מאוד במאבקים. היתה תוכנית להמשך חציבה. קראו לזה "תוכנית שיקום (המשך חציבה של 5 שנים)"
זו תוכנית שהייתה מוסוות, מוסתרת - עלינו על זה - כי יש כאן אנשים שאיכפת להם. היה מאבק ציבורי מאוד יפה. שינינו את זה. יוסף משלב - מנהל מחוז חיפה - דרוזי אלוף במיל - בכל המהלכים הללו הלך עם התושבים נגד המועצה. הבאנו מצב שתושבים שינוי החלטות כי מנהל המחוז מבין שהתושבים צודקים.

אני איש של בעד, אבל. יש תוכנית קאנטרי, בין המרכז מחזור לרכבת. סוף רחוב השחר פניה להשיש, ממנו עד פינת המחזור היה מוגדר כשצ"פ, ומותר בשצ"פ לעשות מתקני ספורט, אבל בריכת שחייה או מבנים דורש שינוי תב"ע. והמועצה בלי ידיעתינו הריצה את התוכנית הזו. נודע לנו רק בלוח המודעות על הדבר הזה. ואני ריכזתי את המהלך - לא נגד, אלא בעד אבל. לי אין ספק שהתוכנית הולכת להוריד את הערך של הבית. השגנו הישגים בלתי רגילים. אני כתבתי מסמך התנגדות 12 סעיפים -מתוכם 10 צוטטו אצל מנהל המחוז. מבנה בגובה 16 מטרים, כשהגובה בתב"ע 8.5 מטר. המבנה תורץ בגג משופע, כדי לשמור על הציביון הכפרי לכאורה. והיה מתוכנן אולם רב תכליתי ל300 איש.

המועצה יזמה תוכנית כתוכנית מגירה. יבוא יזם ויתנו לו את זה ב BOT build operate transfer. יהיה לו כדאי אם יש מגרש חניה בריכות שירותים ואולם הופעות - משינה ועדי עובדים - זה יהיה לו משתלם. אנחנו הבנו את זה והצלחנו לשכנע. המבנה מאושר בגובה 8.5 מטר. בוטל האולם הרב תכליתי. רשום במפורש מה שאסור לקיים שם - כל פעילות שאינה ספורטיבית. כלומר, להשאיר את המתחם, אבל לייתר את האלמנטים שהם לא מה שמוגדר. אם רוצים אולם אירועים - נא להגיש תוכנית נוספת.

אין ספק שהמיחזור חוסך כסף למועצה. אז שימו חצי עובד על כל פינת מיחזור.

במאבקים כאלו - לפעול, לא לחשוש, ללכת עם, לכיוון אישור תוכנית - אבל באילו תנאים לאשר אותה.

כבר לצורך הקיר האקוסטי נאלצו לעקור אקליפטוסים. העצים שנטועים במדרון - הם בעצם היו נטועים לפני בוא המדרון.

בני - מה הרעיון עם הקיר האקוסטי הנמוך?

נמרוד פינת השחר - כי הקטרים היו דיזל גבוהים עם המנוע והארובה יוצאת למטה. היום, הקטרים הם שהמנוע הוא למטה. הועסקו יועצי גינון ואקוסטיקה. ליווינו אותה והשגחנו עליה וסמכנו עליה.

תום - חשבתי לעשות תוכנית להכל. למצא את הדרך לעשות יער מאכל שמתחזק את עצמו.

שלומית - פינקי יתחשב בנו אם נעשה. הרעיון של ועד זה נהדר. לברוך יש ניסיון בזה. ועוד נקודה - בסופו של דבר עובדים מול שלומי וחיים סלמה - צריך להתמקד באנשים. יכול להיות שחיים יוכל לעזור מהתקציב שלו גם בלי להגיע לפינקי.

ברוך - ועד מול אסיפה.

יניב - יש עם מי להתייעץ.

ברוך - הפגישה הבאה ננסה לעשות פגישה ממוקדת לנושא יערות מאכל. מתאים לכם? (הוסכם). להזמין את סער אוסטרייכר. הוחלט - באסיפה הקרובה (21/1) נקיים מפגש לימוד בנושא ייערות מאכל מטלה#145: מפגש לימוד בנושא ייערות מאכל באסיפת התושבים בינואר

שלומית - יש אנשים שבאופן טבעי עושים את זה. לא צריך לבחור אלא מי שרוצה מוזמן. לקחת אחריות וללכת קדימה. ומתארת לעצמי שלא צריך בחירות כדי לנוע קדימה.

בני - התעניינתי לגבי ביתספר אנגלובלטי, הנטוש - הגבעה של גבעת הפועל. שמעתי מעמוס - יש תוכנית להקמת בית ספר למוזיקה -

תום - זה אדריכלית - אשתו של הבחור שעמד בכניסה - מיכל - שיש לה תוכנית

שלומית - מהסיור הקצר עם שלומי סלמה למדתי על האולם ספורט. ומהרגע שהורידו את האולם אירועים, אין כדאיות כלכלית. אז שלומי סלמה אמר "את תופתעי לשמוע". זה קאנטרי קלאב.

תום - מה יצא מזה?

נמרוד השיש 7 - ארנונה. דיברו על זה שהתקציב הלא צבוע הוא 7 מליון שח. זה ממש כלום.

נמרוד - אורן בעלה של ליז. דיבר על תוכנית לתעשיה נקיה. ביומד.

נמרוד - ננסה להוריד את תוכנית המתאר ונותן את החזון. כולל תשתיות מים וביוב.נושא של הרכבת. חינוך. זה תוכנית שהוכנה במחוזית חיפה.

ברוך - התוכנית אושרה? לדעתי זו תוכנית מתקופת אריה זיתוני שלא אושרה. שי רגב ישמח לספר על זה. אולי אחרי הפגישה של תום עם יערות המאכל.

נמרוד - גדעון - שבנו על שמו רחוב השחר - סיפר על היריבות בשטח עם אור עקיבא. בצד של ברניצקי יסמין.

שתפ חברת חשמל - יחד עם חברת מודוס שיוצרת שיתוף ציבור בין גופים לבין ציבור.

צוות מוביל שינוי לעובדי התחנה - למשל הכשרה ל-70 עובדים ליומיים בנושא קיימות.

זה ישר מעלה את ההרגשה של הgreenwash

וזה מעלה את המודעות לחסכון בחשמל.

צוות אחד "מגדיל את השיח" עם התושבים כי התושבים זה צוות מצומצם.

וצוות שלישי - הנגשת מידע - יכירו את כל כמויות הפליטות וכדומה. איך להנגיש מידע לכל ישראל. בצורה יותר ברורה.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.