סיכום אסיפת גבעת הפועל - 17/12/2013

לשוניות ראשיות

רשימת משתתפים:
נמרוד
תום
יניב
ליז

נושאים לדיון:
הכנות ליום ניקיון - ליז
עמוס - מיסעות
עמוס- מחסן כלים.
מרסקת גזם.
ביוביות / משאיות ברחוב השיש. באזהת הצפוני, ליד אורט, אין תשתית ביוב. שואבים משם ונוסעות דרך רחוב השיש ומזינות את זה לקו ביוב כלשהו.

ברוך - תודה על המסיבה המגניבה.

מעוז - פינת המיחזור. גינון סביבתי. עציצים, ערוגות, מטפס. זה פשוט מכוער. פשוט להסתיר את זה מהרחוב.

תום - אולי הקומונה יכולה לתת קצת ידיים עובדות.

נמרוד - לדעתי נהגי משאיות מגיעים וזורקים מבחוץ. ערימה של שברי אריחים, פסולת בניין.

מעוז - לציין ימי איסוף.

** לעדכן את תמרה מאסיפת כרמי שיוסיפו מידע על פינוי מפינות המיחזור.

תום - אנחנו מאז אוגוסט לשנה כאן בקומונה. החזון שלנו זה קשרים קהילתיים. למשל יניב עושה לנו שוק ואנחנו עושים לו סבון. ויש גם המון ידע - אנחנו עוסקים המון בגינון וקיימות. ונשמח להרים יערות מאכל. טבע שמייצר לך אוכל. מוכנים לעזור בזה. ויניב יכול לעזור במערכות שחוסכות אנרגיה.

עצי חלוץ של יערות מאכל. הם יוצרים נגישות לעצים אחרים גם למי תיהום וגם ליצירת שכבת עלים שתורמת לצמיחה. יש יער אחד שעובד בארץ - בקיבוץ לא רחוק מכאן. וגם משרד החקלאות מאשר לבעלי קרקעות חקלאיות להקים יערות מאכל, מסבסד ועוזר. במקום גידולי מונוקלצר.

ליז - תן דוגמא?

תום - אזדרכת למשל. עצים שצומחים מהר. יכול להיות שגם משפחת הצאלונים.

ליז - הפינת מחזור היא מפגע מדרגה ראשונה. מושך קבלנים לשים פסולת בניין. וכל פעם צריך לטרטר את המועצה שיביאו את הטרקטור שיפנו משם פסולת בניין. אחלה אתר הטמנה. צריך להיות נורא ערניים כתושבים שגרים בשכונה.

יודעים שבמועצה לזכוכית שקופה וצבעונית - אין למועצה כרגע הסכם לחומרים האלו. דיברתי עם צבי כהן. גם המועצה ופינקי יודעים את זה, ביררתי עם חב' צבי כהן. לגבי קלקר אין כרגע פתרון קצה לחומר הזה.

יניב - קלקר עין כרמל ממחזרים.

מטלה: יניב יעדכן את המועצה לגבי זכוכית צבעונית זכוכית שקופה אפשר עם קואלה. הם עושים פחים מכל הסוגים לעיריות.אולי הוא מכיר את תחום המיחזור - למשל מי המפעל שממחזר את הזכוכית. והם מוצפים בחומרי גלם. אז הם בד"כ נפטרים מזה במטמנות ושמים את זה במקום חצץ. הדבר השני זה שמרסקים ושמים בכבישים חדשים. זה לא מיחזור, זה downgrading. מטלה#128: מיחזור זכוכית שקופה

מעוז - מה קורה עם המיחזור מוצרי חדשמל. וגם יום הרהיטים. וזה אחלה בשכונה. אולי אפשר להתחיל בשכונה.

ליז - בת"א יש אנשים עם צרכים מיוחדים שמפרקים מוצרי חשמל. אולי עת"א יאמצו אותנו. וגם שוק יד 2 לאופניים.

יניב - קחתן, אבל לנושא מסויים. זה מגניב. אופניים, מוצרי חשמל, רהיטים.

וגם - לבנות עם מגמה ירוקה כדי להפסיק את השימוש באריזות לא מתכלות. דרך חקיקה.

ליז - כל כמה חודשים מדברת עם צבי כהן. למשל הודיעו לא מזמן שאפשר למחזר קופסאות של גבינות.

ברוך - אפשר שנכתוב על זה בלוג כל כמה חודשים.

ליז - יש לי את הטלפון הסלולארי של האישישווק שלהם. אולי נזמין אותו למפגש כאן. למשל הסבר מה ההבדל בין הבקבוקים לפלסטיק. מטלה#130: הרצאה של איש השיווק של ארץ הצבי

תום - יש חשיבות גם שאנחנו ננסה להמעיט באריזות. וגם אם יש משיהו שאין לו קומפוסט, אפשר להגיע לקומפוסטר בגינה הקהילתית וגם אפשר בקומונה.

ברוך - קבוצה לנושא קופסאות רב פעמיות.

ליז - אפשר להביא שקיות לרני אורגני.

ליז- יום ניקיון מטעם המועצה. הייתי שם וגם תמיר היה. הם סומכים על מי שהגיעו שיהיו מנהלי גיזרה. לחשוב איך להוציא את האנשים החוצה. המועצה תספק טרקטור, שקיות. אני חשבתי על פינות של שתיה חמה ושקיות בגינה ובפינת מיחזור. וגם רוצה שתהיה שם צפרדע. ננסה להנחות שיאספו את זה בצורה ממויינת. צריך שיהיה הפנינג אבל בשעה ספציפית אחרי שכולם עבדו. להביא את התזמורת מרח' הרופא אחרי שהילדים חזרו מהגן. לחטוף קפה לשמוע מוזיקה ולהמשיך לעבוד. אם לא יהיה מבצע נקיון של התושבים, יהיה מטונף לעד.

מעוז - אולי כולם מתחילים בשחר ואז הולכים ביחד בסריקה. כי כשאתה רואה את זה שלידך מרים שקית אז גם אתה מתכופף. וגם אפשר שאני ניילון ואתה ארגזים. וגם זה שעה. לתת שעה. ושעה עוברים את כל השכונה.

ליז - מבחינתי הולכת לנצל את רשימת התפוצה של השכונה ולשווק את זה עם תזכורות. נעשה מזה רעש באמצעים שיש לנו. ננהל את זה בעצמנו. כי מהמועצה לא ראיתי שיצא משהו קונקרטי מהפגישה ההיא. לכן אני לוקחת על זה אחריות. אז אני אוציא גוגל דוק של כיבוד רענון וסנדוויצים בפינת מיחזור כדי שזה יעבוד. במקור דובר על 31/1 אבל זה יום התחביב והעיסוק באשכולות, אז כל ההורים שם. לכן לא יודעים מתי זה יקרה.

ברוך - סביר שעד ה21/1, כשניפגש שוב, לא יהיה כאן יום ניקיון של המועצה.

ליז - אני לוקחת על הגוגלדוק אחריות בכל מקרה. זה קטן עליי. מטלה#131: רשימת כיבוד ליום הניקיון

תום - בוא נעשה סיור ומשם לעשות תוכנית. וגם צריך לדעת מה המגבלות על השטח. אפילו לכסות בשיחים מסביב לפינת מחזור. למשל ב-23/12. 15:30. מטלה#132: סיור בסביבת המיחזורית

נמרוד - אני בודק את הבעלויות על השטח שליד פינת המחזור. מטלה#133: בדיקת הבעלות בסביבת פינת המיחזור

ברוך - ב-30/12 אפשר לעשות מפגש עם הצילומים ולעשות תוכנית ולכתוב 10 שורות ולשלוח למועצה במייל עם העתק לשכונה. ואז ב21/1 אפשר לדבר על איך להוציא לפועל או שכבר נגיע לשם כשהכל יהיה מוכן. מטלה#134: להכין תוכנית לגינון

ליז - ברחוב הציפורן יוצאת סמטה לגינה הקיהלתית-סמטת הגזית. יש שם שצפ ברוחב כמה מטרים שלא עושים איתם שום דבר. יותר קרוב לרחוב הציפורן. ליד מסעוד.

מעוז - גם היום יש עצי פרי בשכונה. היום זה פקאנים, מנדרינות. אם יש פורום שאפשר לשתף את זה עם השכנים, אז אפשר כבר להכניס את זה.

ליז - עידו, הבעל של נגה משל, העלה את הנושא של טיפול בזבוב הפרי, משותף לכל השכונה. הם נותנים את זה בחינם.

נמרוד - תנועת המשאיות זה מפגע. בטיחותי. גם התושבים דוהרים על הציר. אבל בעלי הגיפים ואנשים שממהרים בבוקר. הבנאדם מרים ענן אבק. התחלנו לחנות את הרכבים בשתי וערב, זה גורם להם להאט. יוזמה מוצלחת של רחוב השיש.

מעוז - צריך לבדוק מה קורה עם הביוביות. זה מבית אקשטיין הם באים לפרוק אצלי.

ליז - יש עוד דרך מהצד השני של מטע הזיתים. המועצה יכולה לטייב את הדרך השניה. זה צריך לבדוק עם פינקי.

שלומית דיברה עם יאיר. עם הסדרן עבודה של הנהגים. אולי לשלומית יש את הטלפון שלו, לשאול אותו מי משלם להם.

מעוז - יכול להיות שהדרך שם היא לא דרך. ולכן צריך לסגור אותה.

שלומית וליז - יבדקו את נושא הביוביות - מי משלם להם, האם הדרך חוקית, האם הפריקת ביוב חוקית, האם יש דרך אלטרנטיבית. וגם לשאול את מיכאל שליו מהנדס הביוב כאן. מטלה#136: תחקיר נסיעת ביוביות

תום - מאחורי הביג בפרדסחנה יש מגרש ענק, להמשיך אחרי ביג יש כיכר עם גזע עץ ענק. אז יש שם גזעים ורסק גזם. ואפשר לבוא לראות אצלו. הוא מרסק. והוא מוכר את הרסק גזם. ב-20 ש"ח לקוב. וגם עושים מזה חשמל.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.