בגבעת עדה השניה: נגמרו מאה ימי החסד.. החורף מתקרב.. צריך קורת גג

לשוניות ראשיות

משאית עם מנוף מביאה קראוון חדש לשכונה

(התמונה צולמה היום בגבעת עדה)

לפני שנה בערך, הסתובב כאן איזה יאיר לפיד עם ג'ל בשיער והבטיח לדאוג למעמד הביניים. לפתור את בעיות הדיור. גם איזה שמולי דיבר על זה. מאז עברו כבר הרבה יותר ממאה ימי חסד. אבל כנסת ישראל לא מסוגלת לספק פתרונות, למרות שבידיה כל הסמכויות שבעולם.

כך, כשאין פתרונות ממשלתיים למצוקת הדיור, רבים ממחוסרי הדיור מוצאים פתרונות יצירתיים. אצלנו בגבעת עדה, טרנד ה"קארוואנים בחצר האחורית" הולך ומתמסד כאופציה של ממש למגורים בזול, למי שכבר אין לו איך לשלם שכר דירה. יום אחד הוועדה לתכנון ובנייה תתעורר ותגלה שבלי קשר להליכי התכנון, קמה "גבעת עדה 2" בצמוד לגבעת עדה, שבה גרים אנשים שבאמת אין להם כסף לשכור דירה ובטח שלא לרכוש אחת כזו.

כתושב, קשה לי עם העומס הלא הגיוני על תשתיות המושב שנוצר כתוצאה מהגברת הצפיפות ביישוב. כאדם, קשה לי עם עלויות הדיור שלי, שאותן משלמים בעיקרון ההורים שלי. ועוד יותר קשה לי לראות שכנים שלהם אין הורים עשירים, שנאלצים למצא פתרונות דיור ארעיים רק כדי לעבור את החורף.

הפתרון צריך להיות לשנות את השיטה. מוזמנים לכנס קהילות אלטרנטיביות ואקולוגיות, שאולי בו נוכל ללמוד ביחד על שיטות חדשות לפתרון מצוקת הדיור. חמישי-שישי-שבת הבאים, בציפורי.

תגובות

ברוך,
1. אני מסכים לגמרי עם הערתך לגבי "עומס יתר על התשתיות". בחלקו זה קורה מהיעדר תכנון כולל. בחלק בשל רשלנות ואוזלת יד (של המועצה ווועדות התכנון). ובחלקו (וזה קורה בעיקר במגזר הערבי ופחות אצלנו, לשמחתי) בשל עבירות/חריגות תכנון ובניה.
2. וכאן ("עבירות וחריגות") אני מגיע לסעיף העיקרי (כנראה) אליו כיוונת - אלו ש-"נאלצים למצו פתרונות דיור זולים". אני לא מציע להשתמש בטיעון זה. הוא יכול להיות חרב פיפיות, כי תמיד יהיה אלה שיטענו: אם העונשים/הקנסות יהיו מספיק גבוהים, אנשים לא יבנו בצורה בלתי-חוקית, "כי הכל בבסיסו הינו כלכלה/מאזן רווח והפסד"...

:-/

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • Project issue numbers (ex. [#12345]) turn into links automatically.
  • Freelinking helps you easily create HTML links. Links take the form of [[indicator:target|Title]]. By default (no indicator): Link to a local node by title
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><span><h2>
  • <time /> is replaced with the current time.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
השאלה הזו נועדה לבדוק האם את:ה אנושי:ת, וכדי לחסום תוכנות למילוי ספאם אוטומטי
Fill in the blank.